top of page
IMG_3986.jpg

מיינדפולנס ודהרמה בטבע

קורס העמקה

דצמבר 2021

פנו אלינו ונשוב אליכם בהקדם

054-5809323

Success! Message received.

מיינדפולנס ודהרמה בטבע - קורס העמקה

 שילוב ייחודי של טבע ותרגול בודהיסטי עתיק יומין, המאפשר לטפח ולהטמיע חיות ושקט פנימי לתוך שגרת היומיום.

״אני צונח על הטוב הרך, משעין גבי אל גזעו האדיר של אלון זקן, וכמעט חבוי מאחורי שרך פרא אני נח. ברגעים אלה אני שייך ליער כטחב, כשבטבט, כפטריות ואבנים.״ מתוך בינת השכווי- אביגדור דגן. 

 

קורס בן 10 מפגשים הכולל ריטריט בן שלושה ימים ביער אלונים קסום. הקורס מיועד למתרגלים מתחילים וותיקים המעוניינים להעמיק בתרגול מיינדפולנס. 

 

בקורס נכיר ונתרגל בתוך מרחבי הטבע טכניקות מיקוד והתבוננות שמסייעות בהרגעת הגוף, השקטת התודעה, חיזוק היציבות הנפשית והבאת רעננות במפגש עם מה שהחיים מביאים.

ננוע בין שתי כנפי התרגול הבודהיסטי: הלב והחכמה. כנף הלב מטפחת את היכולת לפגוש את עולמנו הפנימי ואת סביבתנו באי שיפוטיות, בנדיבות ובחמלה, וכנף החכמה את האפשרות לראות בצלילות את המציאות, בצורה שמשחררת מדפוסים מכאיבים. 

 

מפגשי הקורס כוללים תרגול מדיטציה, התנסויות בטבע, שיח קבוצתי, ולימוד תיאורטי וחוויתי של תכנים מעולם הדהרמה (הדרך הבודהיסטית). 

בין המפגשים יש להקדיש זמן לתרגול יומיומי, מונחה בבית.

הקורס נולד מתוך בקשה של בוגרי קורס mbsr של טבע ומהות במטרה להעמיק את תרגול המיינדפולנס, ולייצר קהילה לומדת המלווה את התרגול לאורך תקופה ממושכת. 

זמן: 10 מפגשים בימי שישי 8:30-11:30, אחת לשבועיים ביער הסמוך לגבעת עדה. 

ובנוסף ריטריט 3 ימים, (רביעי עד שישי) ביער.

תאריכים: 31.12 ,14.1 ,28.1 ,11.2 ,25.2 ,11.3, 25.3 ,6-8.4 ,29.4 ,13.5 ,27.5 ** 16-17.6

התאריכים המודגשים באדום הם תאריכי הריטריט.

** כינוס תלמידים מפגש רשות בעלות של 95 ש"ח


מקום​: יער גבעת עדה.

 

למי מיועד הקורס:

הקורס פתוח לקהל הרחב, מתרגלים מנוסים המעוניינים להעמיק ומתרגלים מתחילים.

קבלה לקורס מותנית בראיון אישי טלפוני ומילוי טופס פרטים אישיים.

עלות: 2800 ש"ח + 200 ש"ח דמי הרשמה.

ניתן לשלם בתשלומים.

 


  

לטופס ההרשמה לחצ\י כאן

על המנחה:

אמנון פקר

עובד סוציאלי קליני, פסיכותרפיסט, מתרגל מיינדפולנס והולך בדרך הבודהיסטית מעל 15 שנה. בוגר תכנית הכשרת מורי מיינדפולנס בגישת MBSR של מכון "מודע", המרכז הבינתחומי הרצליה. רכז תכנית הפסיכותרפיה של טבע ומהות, מטפל ומלמד מיינדפולנס באופן פרטני וקבוצתי.

משתתפים בקורסים קודמים מספרים:

"בפינות חמד מקסימות אמנון סיפק מעטפת אנושית נפלאה והוביל את הקורס בדרכו השלווה, הבטוחה והמכילה בנדיבות מופלגת ובאהבה הוא חלק עם המשתתפים את הידע הרחב שלו ונתן את התחושה שהוא כאן בשבילם ושיש על מי לסמוך.

מומלץ בחום לכל המחפשים כלים ודרכים לשיפור ותחזוקת הנפש והרוח, אני מחכה כבר לקורס ההמשך" 

רן תמיר 

"עברתי חוויה מיוחדת במינה בקורס מיינדפולנס בטבע בהנחייתו של אמנון פקר. בקורס למדתי לתת מענים שונים למצבים ביומיום ברוח המיינדפולנס.. בדרכו הכה מיוחדת אמנון חיבר בנינו המשתתפים, לימד אותנו להרפות, להקשיב ולהתבונן בעיניים טובות, לקחת פסק זמן מהמרוץ ולהתרכז בעיקר. באהבה לעצמנו, לזולת, לטבע. האיזון בין התיאוריה והפרקטיקה היה מושלם בעיני והשאיר בי סקרנות ורצון לעוד. החיבור בין מיינדפולנס וטבע כל כך מרפא וממלא, לטעמי הוא ממש מרשם חובה לכל אחת ואחד בוודאי בימים אלו. "

יעל

'"הקורס היה חוויה מאוד משמעותית עבורי, משבוע לשבוע התרגול הפך עמוק יותר 

ונכנס יותר לתוך שגרת החיים, התחזקה התחושה שהכלים זמינים עבורי והיכולת להיות יותר 

ויותר נוכחת במצבים שונים התעצמה. היער והטבע תמכו מאוד בתהליך , היה מעניין לשוב כל שבוע לאותה פינה ולראות כיצד היא השתנתה בדיוק כפי שאנו משתנים כל רגע.

אמנון הנחה את הקורס בצורה נעימה עם המון רגישות ופתיחות ונתן לי תחושת ביטחון 

ושאפשר לפנות אליו בכל עניין בתהליך. ממליצה מאוד."

שרון

"קורס המיינדפולנס איפשר לי הכרות עם עולם חדש, שפה חדשה, טכניקות חדשות וכלים חדשים להתפתחות עצמית. אמנון שהעביר את הקורס הוא מורה נפלא, מסביר פנים וצנוע, עם נסיון רב, הבנה ושליטה בעולם המיינדפולנס והמדיטציות ותמיד היה שמח לתת מענה לכל שאלה/תהיה/סוגיה שצצה. נראה היה שכל המשתתפים בקורס חיכו לבוקר שישי להפגש ביער, ללמוד ולתרגל את המדיטציות יחד כקבוצה. הלימודים והתרגול כקבוצה מאוד עזרו ותמכו בתהליך הלמידה והשינוי. מאז הלימודים, התרגול הפך לחלק משגרת היום יום שלי ואני משתדל ליישם את מה שלמדנו מדי בוקר (מדיטציה) ובכל רגע ביום (הזכרות בגישה - קבלה, רכות, אי-שיפוטיות, יציבות וכו'). התרגולים בקורס ובבית פיתחו/הולידו אצלי יכולת התבוננות וחוויה חדשה על מה קורה בחיים (בתוכי ומחוצה לי)."

מאור

  

bottom of page