top of page
תמונה.jpg

קורס 'התקרבות'

טבע ופסיכותרפיה ממוקדת חוויה כנתיבים לריפוי

קורס  בהרי ירושלים

ההרשמה למחזור הבא החלה - אוקטובר 2022

התקרבות

טבע ופסיכותרפיה ממוקדת חוויה כנתיבים לריפוי 

תכנית העשרה ייחודית לאנשי טיפול 

בקורס נתוודע לדרכים שונות וחדשות להתקרב לעצמנו ולטבע הפנימי שלנו, להתקרב לאנשים אחרים באופן פשוט ונוגע, להתקרב לרגע הנוכחי ולמה שמתרחש בו ונולד מתוכו, להתקרב ולשוב בחזרה אל הטבע וכוחות הריפוי הטמונים בו, להתקרב ולחוש את פעימת הקיום ורוח האדם.

מטרות הקורס:

1. טיפוח נוכחות, תשומת לב ומרחב לחקירה עצמית.

2. חיבור לטבע כמרחב של השראה, שייכות וריפוי.

3. פיתוח מיומנויות הקשבה ואינטימיות רגשית עם האחר.

4. לימוד ותרגול חוויתי של טיפול ממוקד חוויה (האקומי והתמקדות). 

5. טיפוח שהייה בוטחת ורגועה בתוך מצבי אי ידיעה.

תכנית הלימודים מבוססת על גישת ה-Present Therapy, שהינה גישה טיפולית אינטגרטיבית המדגישה את המפגש של האדם עם הטבע הפנימי והחיצוני ברגע ההווה. 

גישה זו יושמה זה מכבר עם אלפי מבוגרים, בני נוער וילדים ברחבי הארץ החל משנת 2006.  

לוגו.png

פנו אלינו ונשוב אליכם בהקדם

054-5809323

Success! Message received.

מבנה התכנית:

הקורס כולל 13 מפגשים ו-3 סדנאות מרוכזות בנות יומיים ביער, במדבר ובים.
סה"כ 155 שעות אדקמאיות.

זמן:

ימי חמישי 09:00-13:00 אחת לשבועיים, החל מאוקטובר 2022.

 

תאריכי המפגשים: 

20-21.10 (סדנת יער), 3.11, 17.11, 1.12, 15.12, 29.12, 12.1, 26.1,

9-10.2 (סדנת מדבר), 23.2, 9.3, 23.3, 13.4, 27.4, 3-4.5 (סדנת ים), 18.5.
 

מיקום:

הרי ירושלים (סמוך למחלף חמד).

 

קהל היעד:

התכנית מיועדת לאנשי טיפול בעלי ניסיון מקצועי מבוסס, אשר מבקשים למצוא דרכים חדשות להתקרב לעצמם ולאחרים, לחוות את כוחו המרפא של הטבע, ולתמוך בתהליכי נוכחות וריפוי של אחרים. כמו כן, לאלו שהיו רוצים להתנסות בגישה זו ולרכוש את המיומנויות שהיא מציעה, לשם תהליכי התפתחות וריפוי אישיים ולשם יישומם בתחומי הטיפול.

דרישות קבלה: 

* ניסיון מוכח כמטפל.
* מחויבות אישית לתהליך לימודי שבמרכזו החוויה האישית.
* נוכחות מלאה בכל המפגשים ובסדנאות הארוכות ביער, במדבר ובים.

התארגנות מותאמת קורונה:
המפגשים בטבע מהווים מרחב בטוח ומסייעים לנו לעמוד בהנחיות של משרד הבריאות. במקרים חריגים כאשר לא יתאפשר מפגש בטבע יתקיים במקומו מפגש בזום. נכון לכתיבת שורות אלו מפגשים בטבע מאושרים ועומדים בהנחיות משרד הבריאות.

 


עלות הקורס:
5900 ש"ח.

* בהרשמה מוקדמת עד ה- 30.9 עלות הקורס 5400 ש"ח. 

להרשמה יש לשלם את דמי ההרשמה ולאחר מכן למלא את טופס ההרשמה. 


 

 

 

משתתפים בקורסים קודמים משתפים:

עדי ברונשטיין, עו"סית ופסיכותרפיסטית

"הקורס היה מדהים חוויה מפעימה ומרגשת. הזדמנות להתקרב לעצמי, להרגיש, לשאול שאלות. השהות והתרגול בטבע היו מאוד משמעותיים עבורי... הקבוצה הייתה מגוונת ונהדרת ונוצרה בה אינטימיות רבה... דוד הנחה את הקבוצה והחזיק אותה בצורה מופלאה במפגשים וביניהם. מקצוען, קשוב, אמפטי, מסביר באופן בהיר, והכל ברגישות רבה, בחוכמה ובלב פתוח."

יסמין ויסמן, עו"סית קלינית

"הייתה לי חוויה מאוד משמעותית מכל הבחינות – גם מהחיבור עם חברי הקבוצה, גם מההנחיה של דוד, וגם מהתהליך האישי שהצלחתי לעבור. למדתי להיות יותר מחוברת לעצמי ולמצוא נחת ושלווה. שמחתי להכיר גישה טיפולית חדשה שמאוד מדברת אליי ואני מרגישה שתרמה לי רבות כאשת מקצוע. במיוחד היכולת להמעיט במילים ולהקשיב בנוכחות אוהבת, שהפך לתרגול משמעותי בחיי הפרטים והמקצועיים כאחד... לאורך הקורס מצאתי את עצמי מתפעלת מדוד, הוא היה מאוד קשוב וסבלני לכל חברי הקבוצה, הנכיח אווירה מקבלת ואוהבת, העניק תחושה של הכלה וביטחון והעביר את הידע שלו באופן חוויתי ומאוד מלמד."

 

שיר שיאחי, עו"סית

"החוויה שלי בקורס הייתה תחושה של נשימה, עצירה והתקרבות. השם של הקורס מדויק בעיניי, והוא אפשר לי חוויה של התקרבות אל עצמי, אל הזולת ואל הטבע. הוא אפשר לי עצירה ממרוץ החיים להתבוננות ונתינת מקום לדברים וחוויות חיים שמתפספסות לנו אם לא ניתנת להן תשומת הלב הראויה. קיבלתי כלים להתבוננות, לנוכחות אוהבת, ליכולת לשהות ברגע הזה, ולהיות באי ידיעה..."

 

דנה מוהבן, פסיכולוגית חינוכית

"החוויה בקורס הייתה מדהימה ומשמעותית מאוד עבורי. הרגשתי שהקורס משפיע עליי הן בחיים האישיים והן בחיים המקצועיים... האלמנט הכי משמעותי עבורי היה הקבוצה, והתמיכה המשמעותית שנוצרה בה עבור כל אחד ואחת מחבריה... דוד הוא מנחה מדהים, קודם כל מבחינה אישיותית. אני זוקפת הרבה לזכותו את גיבוש הקבוצה מפרטים נפרדים ושונים זה מזה לקבוצה מגובשת ותומכת. הרוגע, השלווה, הקשב שלו למה שמתרחש בקבוצה והגמישות שלו הוסיפו המון לרוח הקבוצה..."

 

מנחה התכנית:

דוד פוני - עובד סוציאלי קליני, בוגר לימודי פסיכותרפיה ממוקדת חוויה במרכז "טבע ומהות", מטפל במרפאה ציבורית ובקליניקה פרטית, מוביל מסעות בטבע בעמותת "בשביל המחר", מנחה סדנאות, מתרגל מיינדפולנס ולומד ימימה.

%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%AA%20%D7%A4%
bottom of page